Ogłoszenia Organizatorów

13 lipca, 2022 - Festiwal Literatury Niepoważnej

VI Festiwal Literatury Niepoważnej w Pacanowie, 15-18 lipca

15-18 lipca będzie miał miejsce VI Festiwal Literatury Niepoważnej w Pacanowie.

Poszukujemy autorek i autorów zajmujących się szeroko pojętą satyrą, komedią, żartem lirycznym, kabaretem, dowcipasem, szpasem i witzem. Zgłoszenia (z propozycją wysokości honorarium) prosimy nadsyłać na adres:

niepowazka@o2.pl

Czytaj dalej

13 lipca, 2022 - Biblioteka Aleksandryjska

Prośba o współorganizowanie tournee Stanisława Przybyszewskiego w Wielkopolsce

Biblioteka Aleksandryjska w Aleksandrowie Wielkopolskim w listopadzie bieżącego roku planuje cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą „Sekrety absyntu i dekadencji” w całej Wielkopolsce. Naszym gościem będzie pan Stanisław Przybyszewski – zajęte są już daty 4,6 i 12 XI (Poznań, Aleksandrów, Kalisz), wolne dni to 5, 7-11 XI.

Koszt jednego spotkania 1400 zł, autor będzie mieszkał w Aleksandrowie i będzie dowożony samochodem bibliotecznym. Prosimy o kontakt pozostałe biblioteki, ośrodki kultury i szkoły z regionu.

Czytaj dalej

13 lipca, 2022 - Biblioteka Aszurbanipala

Biblioteka Aszurbanipala w Niniwku Górnym organizuje „Lato z Asyrią”

W dniach 12-15 lipca Biblioteka Aszurbanipala w Niniwku Górnym organizuje coroczną asyriadę „Lato z Asyrią”. Poszukujemy autorów, którym bliska jest tematyka kultury, sztuki i socjologii asyryjskiej, w celu wygłoszenia wykładów w ramach asyriady.

Prosimy również o kontakt tłumaczy literatury asyryjskiej, którzy chcieliby zaprezentować swoje przekłady. Miejscowa księgarnia zobowiązała się sprowadzić gliniane tabliczki z najnowszymi wydaniami, będą one dostępne w sprzedaży podczas spotkań.

Czytaj dalej

Ogłoszenia Autorów

13 lipca, 2022 -

Aojda Homer w trasie – wiosna z „Odyseją”

Jak co roku, wiosną 2023 roku planuję udać się na wyprawę. Przyjmuję zlecenia na publiczne odczyty fragmentów „Odysei” z całej Polski, terminy do ustalenia (od marca do połowy czerwca, najchętniej od razu po parę w regionie, w ramach sieci Dyskusyjnych Klubów Eposu).

Czytaj dalej

13 lipca, 2022 -

Spotkania wokół „Skarbów wulkanu” Verne’a jesienią

W październiku ukaże się wznowienie powieści Julesa Verne’a „Skarby wulkanu” w moim przekładzie.

Z tej okazji 12 X będę miała spotkania w Rzeszowie, a 13 X w Tarnowie. Jestem zainteresowana innymi spotkaniami na Podkarpaciu w tygodniu 10-16 X. Przyjmuję także zgłoszenia z innych regionów Polski w drugiej połowie miesiąca i do końca listopada. Możliwe również wykłady dla młodzieży licealnej dotyczące Verne’a (oraz filozofii Henri Bergsona).

Czytaj dalej

Unia Literacka

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury